מאמר השבוע: ההבדל בתמותה במעקב ארוך טווח בין חולים שעברו ניתוח מעקפים לחולים שעברו טיפול באמצעות צנתור כלילי והשתלת תומכנים (LANCET)

תאריך: 07/03/2018
surgery

מחקר זה מצא באופן ברור תועלת הישרדות בניתוח מעקפים לעומת צנתור בחולים עם מחלת לב איסכמית רבת כלים במיוחד בחולים סוכרתיים וכאלו שיש להם SYNTAX score גבוה

להמשך קריאהמאמר השבוע: CABG משפר תוצאות לטווח ארוך בחולים עם מחלת לב איסכמית סוכרתיים ועם אי ספיקה לבבית (JACC)

תאריך: 07/03/2018
surgery2

במאמר זה שהתפרסם בכתב העת JACC, היה מעקב אחר חולים עם מחלת לב איסכמית רבת כלים, סוכרת ואי ספיקה לבבית שטופלו באמצעות התערבות מלעורית (PCI) או בהתערבות ניתוחית (CABG)

להמשך קריאה

 

מאמר השבוע: השפעת סגירה/אי סגירה ניתוחית של אוזנית שמאלית על הורדת הסיכון באירועים טרומבואמבולים בחולים מבוגרים עם פרפור פרוזדורים שעוברים ניתוח לב פתוח (JAMA)

תאריך: 07/02/2018
thromboembolism

מסקנת החוקרים הייתה שלחץ דם עורקי ממוצע במהלך חיבור החולה למכונת לב ריאה אינו משפיע על היארעות אוטם מוחי במהלך ניתוח לב.

להמשך קריאה

 

מאמר השבוע: השפעת מתן אספירין טרם הניתוח בחולים המועמדים לניתוח מעקפים או כל ניתוח לבבי אחר (JCS)

תאריך: 15/01/2018
aspirin

מסיכום של 12 מחקרים מבוקרים אקראיים ועוד 28 מחקרים תצפיתיים הראו שמתן אספירין לחולי מעקפים טרם הניתוח נמצא בקשר ישיר להורדת תמותתה מוקדמת וירידה בהיארעות אי פסיקה כלייתית חדה.

להמשך קריאהמאמר השבוע: שיעור סיבוכים גבוה יותר עם PCI לעומת CABG בחולי סוכרת עם מחלה כלילית (J Am Coll Cardiol)

תאריך: 10/01/2018
Blood Clot Cell Artery

כותב המאמר מדגיש כי מחקר זה תומך במחקרים קודמים בהם מראים שחולים סוכרתיים עם מחלת לב קורנרית רב כילית, נהנים יותר בניתוח מעקפים לעומת התערבות מלעורית. עדיין המחברים מדגישים שתוצאות אלו דורשות מחקרים נוספים.

להמשך קריאה